את נבל ה"כינרת" שלי (34 מיתרים) קניתי כבר לפני כשבע שנים, ומאז אני לא מפסיקה להלל ולשבח אותו!  לקחתי את הנבל איתי (או שמא – הנבל לקח אותי איתו?) לטיולים והופעות בארץ, ובכל פעם אנשים נפעמים גם מיופיו וגם מהצליל הנעים שלו.

בשלוש השנים האחרונות, עקב אילוצי עבודה, גרתי בחו"ל. העובדה שלא יכולתי לקחת איתי את נבל "שירת העץ" שלי גרמה לי להעריך את הנבלים של פיטר כיום אפילו יותר מבעבר: לכל יצרן בעולם, לכל סוג עץ, ואפילו לכל נבל – יש את הצליל הייחודי לו (וזה נהדר!). אבל גם לאחר הסתובבות בעולם ונגינה על נבלים מסוגים ויצרנים שונים (בעיקר בארה"ב ואירופה) – לא מצאתי אף נבל שמשתווה בצליל ובאיכות שלו לנבלים הנהדרים הללו. מה שמרכיב את הנבלים האלה, מעבר לעץ, מתכת וניילון – היא תשומת לב אדירה ואכפתיות גדולה שמושקעת בכל נבל ונבל. וזה מתבטא בצליל שלהם... (כשהעברתי הפעלה עם הנבל בכיתה של אחיינית שלי סיפרתי לילדים, ילדי כיתה ב', על איש אחד שגר בראש פינה ובנה את הנבל שלי – ועל איך שהוא בוחר בעצמו כל עץ ובונה את הנבלים שלו עם עץ ולב גם יחד...)

ריווח המיתרים בנבלי שירת העץ (גם בנבל ה"כינרת" וגם ב"גליל" בן 26 המיתרים) מאד נוח, והצליל שלהם עמוק ומלא. אחת האיכויות הנפלאות של הצליל הזה הוא שהוא לא "פסנתרי" (הרבה נבלים נוטים להישמע קצת כמו פסנתר במקום כמו נבל), אלא צליל עשיר ואמיתי של נבל קלטי.

מעבר לאיכויות הטכניות של הנבלים, אני מרגישה צורך גם לכתוב כמה מילים על פיטר והסטודיו שלו. הסטודיו הוא באמת ובתמים אחד המקומות האהובים עליי בארץ – שווה לבקר גם אם אתם לא מתכננים לקנות כלי נגינה – כדי להתרשם מהאווירה החמימה, הצלילים הנעימים, הכלים הקסומים והאיש המיוחד שבונה אותם! רכישה של כלי נגינה אצל פיטר לא נגמרת בתשלום וקבלת הכלי – מנסיוני האישי, פיטר יישאר זמין עבורכם גם אחרי הקניה עם כל שאלה, בעיה, או אם סתם תרצו לבקר שוב בסטודיו ולהתרשם מהכלים החדשים. אני אף פעם לא מתעייפת מהביקורים האלה – תמיד כיף לבוא, לבחון את הצליל של קבוצת נבלים חדשה שנבנו לאחרונה, ולהמשיך לחלום על לקנות את הנבל הבא (כינרת כבר יש לי – אבל אף פעם לא שמעתם נבל "קטן" עם צליל גדול ויפה כמו של ה"גליל"!!)

ממליצה בחום רב לבוא, לשמוע, ולהתרשם מכלי הנגינה של "שירת העץ" – בהחלט שווה ביקור (וקניה)!!!

אביטל רום

צרו קשר

ראש פינה

04-6860313, 052-3791670

info@woodsong.co.il